Про громадську організацію

ГО Визволення

ГО "Визволення"

Наше стратегічне завдання – зміна політичної еліти, консолідувати зусилля громадськості, зробити її суб’єктом творення політики, просувати та контролювати впровадження реформ, а також пояснювати ці трансформації українському суспільству та міжнародній спільноті.

 

Боротьба з корупцією: Поліграф (ДБ)

Поліграф (ДБ)

Детектор брехні

США вирішили підрахувати збитки корпорацій від шахрайства і несприятливих співробітників, цифри були колосальні, більше 400 мільярдів доларів, щорічно зазнають збитків корпорації...

Читати

 

Картинки по запросу японія фото

Гугл на запит "економічне диво" другим результатом видає статтю про Японію. Це невелика країна з дуже високими рівнем і тривалістю життя в минулому піддалася на вмовляння західних країн і прийняла невдале економічне рішення. Потім було "втрачене десятиліття" економіки. Але ми все-одно захоплюємося японськими авто та іншою технікою.

Підйом економіки Японії стався 30 років тому: в загальносвітовому індексі частка акцій японських компаній становила 44%. У десятці найбільших банків світу сім були японськими, а з 271 мільярдерів по всьому світу 40 були японцями. Згодом країна на своєму досвіді дізналася, що прискорений розвиток, агресивний експорт і перевиробництво можуть руйнівно позначитися на економіці.
Зараз японська економіка четверта в світі. Японія входить у групу Великої Двадцятки - двадцять найбільших економік планети. За розміром ВВП на кінець 2015 року країна знаходиться на четвертому місці в світі і на другому серед азіатських країн. Це серйозне досягнення, проте раніше було ще краще. У минулому вона була другою економікою і прикладом для сусідів. У 1968 році країна посіла друге місце в світовому рейтингу ВВП, і держави східноазійського регіону спиралися на японський досвід в своєму розвитку: Корея скопіювала структуру японських компаній-дзайбацу, а Тайвань успішно повторив аграрну реформу. На початку 1980-х Японія обігнала в гонці технологій навіть США.

За 55 років ВВП на душу населення зріс в 60 разів. Якщо точніше, то з 610 доларів до 36 680, згідно з оцінками Світового банку. Населення країни, виходячи з тих же даних, за цей період збільшилася всього на 40%. Ця непропорційність стала причиною застою японської економіки, хоча за останні п'ятнадцять років японський ВВП в розрахунку на одного працевлаштованого збільшувався як американський.

Проблема країни - державний борг, який стає дедалі більше і заважає економіці розвиватися. Зараз Японія повинна в 3,4 рази більше, ніж її ВВП. Так вийшло, тому що двадцять років дефіцит бюджету фінансувався за рахунок державних облігацій.

Але більшістю облігацій володіють самі японці, тому, парадокс, але вони повинні самі собі: старше покоління взяло в борг у молодого.
Найвища тривалість життя в світі - добре для людей, погано для економіки. Українці хотіли б жити так само довго, як японці. Але для самої Японії це проблема, тому що пенсіонерів в країні багато, а народжуваність маленька. Якщо в 1960-х в кожній родині було в середньому по 2 дитини, то зараз - 1,3.

У 1995 році в Японії було 87,3 мільйона чоловік від 15 до 64 років, а в 2015 році їх залишилося 78,9 мільйонів. А кількість людей від 65 років зросла з 18,3 до 31 мільйона.
Прогнозувати, як буде розвиватися японська економіка, складно, тому що на неї впливають ще й культурні особливості. Швидше за все, країна не зможе повернутися до показників 80-х років, але в найближчі десятиліття країна точно залишиться в списку найбільш розвинених економік і країн з найвищим рівнем життя. Японія, на відміну від України, виробляє високотехнологічні, і тому дорогі товари. Це не обов'язково забезпечить їй місце в п'ятірці світових лідерів, за даними PwC, до 2050 року Японія буде восьмою найбільшою економікою світу. 

Корупція - коротко...

28 February 2018

Існує багато розмов про корупцію, але не все, що ...

Форми корупції...

01 March 2018

Продані рішення можуть впливати на багато різних ...

Що викликає корупцію...

02 March 2018

Основною причиною корупції є людський егоїзм. Том...

Стратегія боротьби з...

03 March 2018

В останні роки демократичні держави розвивають вс...

Кабмін підняв суми в...

25 April 2018

  4 квітня 2018р. на засіданні Кабінету міністрів...

Шведські спеціалісти...

25 April 2018

  Шведські фахівці з будівництва доріг проаналізу...

Експорт української ...

25 April 2018

  Експорт української продукції в Євросоюз за два...

Програма доступне жи...

25 April 2018

Програма Доступне житло знову починає працювати. ...

Імпорт м'яса в Украї...

25 April 2018

  Імпорт м'яса в Україну в період з січня по бере...

Національна поліція ...

25 April 2018

  Національна поліція і Lifecell будуть разом бор...

Українські вчені мож...

25 April 2018

  Українські вчені можуть отримати гранти на пате...

В Ужгородському наці...

25 April 2018

  На сайті Міністерства освіти і науки України з’...

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі