Про громадську організацію

ГО Визволення

ГО "Визволення"

Наше стратегічне завдання – зміна політичної еліти, консолідувати зусилля громадськості, зробити її суб’єктом творення політики, просувати та контролювати впровадження реформ, а також пояснювати ці трансформації українському суспільству та міжнародній спільноті.

 

Боротьба з корупцією: Поліграф (ДБ)

Поліграф (ДБ)

Детектор брехні

США вирішили підрахувати збитки корпорацій від шахрайства і несприятливих співробітників, цифри були колосальні, більше 400 мільярдів доларів, щорічно зазнають збитків корпорації...

Читати

 

Україна

  Столиця України - місто Київ. Національна валюта - гривна. Дата незалежності - 24.08.1991 р. Чисельність населення станом на 1991 рік складала 52 млн. осіб, за попередньою оцінкою чисельність населення в 2017 році становила близько 42млн.осіб
  Після Росії, Республіка Україна була безперечно найважливішим економічним компонентом колишнього Радянського Союзу, виробляючи приблизно в чотири рази більше продукції, ніж наступна за нею союзна республіка. На її родючих чорноземах вирощувалося понад чверть радянської сільськогосподарської продукції, її ферми забезпечували істотні обсяги виробництва м'яса, молока, зерна і овочів. Аналогічно, її різноманітна важка промисловість поставляла унікальне устаткування наприклад, труби великого діаметра і сировину для індустріальних районів і районів видобутку корисних копалин в інших областях колишнього СРСР.

  Після здобуття незалежності в серпні 1991 року, український уряд відмовився від державного регулювання цін і встановив правові рамки для приватизації, але широкий опір реформі в межах уряду і законодавчого органу звів нанівець всі зусилля по впровадженню реформи і це призвело до економічного спаду.
Залежність України від Росії в частині енергоресурсів і брак суттєвої структурної реформи зробили українську економіку вразливою для зовнішніх криз. Україна імпортує три чверті нафти і природного газу і 100% ядерного палива. В результаті "газової війни", Україна погодилася підписати 10-річний контракт на поставку газу і контракти транзиту газу з Росією в січні 2009 року. Внаслідок підписання цих угод, ціни на газ для України істотно зросли, що негативно вплинуло на економіку країни в цілому.
  Металургія України - це підприємства і організації гірничо-металургійного комплексу, який об'єднує не тільки підприємства чорної і кольорової металургії, а й гірничо-збагачувальні комбінати, феросплавні заводи, збагачувальні фабрики, коксохімічні заводи, підприємства з випуску виробів з металів.
Україна є одним з лідерів країн-виробників чорних металів у світі та займає 7 місце за обсягом виробництва сталі і 3 місце - за обсягом експорту металопродукції. Частина продукції, яка виробляється металургійними підприємствами, становить 30% в загальному промисловому виробництві і складає 42% від загальних обсягів експорту України. Понад 80% металопродукції експортується в країни Європи, Азії, Близького Сходу, Південної Америки.
  Металургійні підприємства України розташовані в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій та Луганській областях. Донецька область. Приазов'я (більше третини українського виробництва агломерату, чавуну, сталі, прокату, понад 12% коксу, близько 6% сталевих труб), - місто Маріуполь, 3 металургійні комбінати (Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Металургійний комбінат «Азовсталь»), коксохімічний завод « Маркохім ».
  Донбас (близько 40% коксу, 1/6 - 1/8 виробництва чавуну, сталі, прокату, 16% сталевих труб, третина метизів, 5% агломерату), - міста Донецьк, Макіївка, Єнакієве, Краматорськ, Костянтинівка, 5 металургійних заводів ( Макіївський металургійний завод або ММЗ, Донецький металургійний завод або ДМЗ, Єнакіївський металургійний завод або ЄМЗ, Краматорський і Костянтинівський металургійні заводи), найбільший в Європі Авдіївський коксохімзавод, Макіївський і Ясинівський КХЗ (обидва в місті Макіївка), «Донецьккокс», Горлівський коксохім завод, Єнакіївський коксохімпром, Харцизький трубний завод, «Силур (компанія)», Дружківський метизний завод, «Енергомашспецсталь», Донецький металопрокатний завод, Артемівський завод кольорових металів, Микитівський ртутний комбінат, «Укрцинк», Торезтвердосплав, Докучаєвський флюсодоломітний комбінат, Білокаменські вогнетривкий завод.
  Дніпропетровська область. Кривбас (близько 3/4 залізної руди, 30% агломерату, 1/4 - 1/5 чавуну, сталі, прокату, близько 14% коксу), - місто Кривий Ріг, найбільше металургійне підприємство України - АрселорМіттал Кривий Ріг (раніше - «Криворіжсталь »), випуск чавуну, сталі, прокату, агломерату, коксу. Найбільші гірничорудні підприємства: Інгулецький, Північний, Південний, Центральний ГЗК, «Суха Балка», «Кривбасруда», «Кривбасвибухпром».
  Придніпров'я (виробництво феросплавів, сталевих труб, вся марганцева руда України, близько 40% метизів, 1/7 - 1/8 чавуну, сталі, прокату, понад 10% агломерату і коксу), - міста Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Нікополь, Новомосковськ. Підприємства: НЗФ (Нікопольський завод феросплавів), Дніпровський металургійний комбінат імені Дзержинського, ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського », Баглейкокс, Дніпродзержинський коксохімзавод. Трубні заводи: Дніпропетровський завод нержавіючих труб (ИВИС СТІЛ), Дніпровський завод нержавіючих труб (ДЗНТ), Нижньодніпровський, Дніпропетровський, Новомосковський, «Ніко-Тьюб» і «Ютист» (Нікополь) і ін. Завод «Дніпрометиз». Орджонікідзевський і Марганецький ГЗК.
  Запорізька область. Виробляє третину залізної руди та феросплавів, 11 - 12% агломерату, коксу, чавуну, сталі, прокату - місто Запоріжжя, 1 комбінат (Металургійний комбінат «Запоріжсталь»). «Дніпроспецсталь», Запорізький залізорудний комбінат, «Запоріжкокс», Запорізький феросплавний завод, Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат, Запорізький державний титаномагнієвий комбінат, «Укрграфіт», Запорізький сталепрокатний завод.
  Луганська область. Проводиться до 10% агломерату, чавуну, сталі, прокату, сталевих труб, 13% коксу і феросплавів - місто Алчевськ, 1 комбінат (Алчевський металургійний комбінат). Алчевський коксохімічний завод, Стахановський завод феросплавів, Луганський трубний завод, Рубіжанський трубний завод, Сєвєродонецький хіміко-металургійний завод.
  Хімічна промисловість. Хімічна промисловість працює в єдиному комплексі з металургією, використовуючи побічні продукти металургії та коксової промисловості для виробництва азотних добрив, лаків, фарб, медикаментів. Фосфорити, солі калію і кухонна сіль використовуються для виробництва мінеральних добрив, сірка - для виробництва сірчаної кислоти. Нафта і газ - як місцеві, так і імпортовані - використовуються для виробництва синтетичного каучуку і синтетичних волокон. Найбільші центри хімії: Сєверодонецьк - 35 тис. працівників, Одеса - 28 тис. працівників.
  Підприємства хімічної промисловості зосереджені в районах видобутку мінеральних ресурсів. Сірку добувають в Новому Роздолі, Немирові (Львівська область), кухонну сіль - в Слов'янську, Артемівську (Донецька область), на території затоки Сиваш (АРК), калійну сіль - в Калуші (Івано-Франківська область), Стебнику (Львівська область).
  Виробництво азотних добрив розміщено в районах дислокації коксохімічних заводів (Сєверодонецьк, Дніпродзержинськ, Запоріжжя, Горлівка), в районах видобутку газу і поруч газопроводів (Рівне, Черкаси, Одеса). Фосфорні добрива виробляють на основі імпортної сировини в районах с / г виробництва (Одеса, Вінниця), а також в місцях виробництва сірчаної кислоти (Костянтинівка, Суми) та в центрах розвиненою металургії (Маріуполь).
  Виробництво сірчаної кислоти знаходиться в районах її споживання (Сєверодонецьк, Костянтинівка, Суми, Рівне, Новий Розділ та Дніпродзержинськ). Содове виробництво розміщене в районах видобутку кухонної солі (Слов'янськ, Лисичанськ) і ропи (Красноперекопськ, Армянськ).
 Коксохімічна промисловість - важлива ланка ланцюжка вугілля-кокс-метал. Сировиною для коксохімічної промисловості є коксівне вугілля, що широко видобувається в Донецькій і Луганській областях. Побічні продукти виробництва коксу, в тому числі фенол, широко використовуються на підприємствах хімічної промисловості.
  Центри органічного синтезу - Сєверодонецьк, Лисичанськ, Горлівка, Запоріжжя, Дніпродзержинськ. Виробництво полімерів базується на використанні продуктів нафтопереробної, газової та коксохімічної галузей (Донецьк, Сєверодонецьк, Запоріжжя, Луцьк - виробництво синтетичних смол і пластмас, Київ, Сєверодонецьк, Чернігів і Черкаси - виробництво синтетичних волокон і ниток).
  Основні центри лакофарбової промисловості - Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків, Ніжин, Коростень, Борислав, Рубіжне, Армянськ, виробництва барвників - Красноперекопськ.
  Все більших обертів набирає в Україні виробництво миючих засобів, фармацевтика. Ці галузі залежать від наукових інститутів. Центри галузей - Сєверодонецьк, Донецьк, Дніпропетровськ, Київ, Запоріжжя, Одеса, Лубни, Умань, Львів, Тернопіль, Лисичанськ і Рубіжне.
 Машинобудування відіграє дуже важливу роль в економічному секторі. Воно представлене, головним чином, як важке, транспортне, електротехнічне машинобудування, виробництво літаків, суден, військово-космічної техніки, високоточного обладнання.
  Легка промисловість. Починаючи з 1990 року, українська легка промисловість повільно, але впевнено знижує обороти. За 2008 рік підприємства, що випускають одяг, скоротили своє виробництво на 7,9%. Основна причина їх занепаду - нерівні умови для українських учасників ринку і імпортерів. Обсяги виробництва на підприємствах легкої промисловості в 2008 скоротилися на 3,4%. Найбільші скорочення торкнулися виробників одягу. За даними Державного комітету статистики, на 22-41% знизилося виробництво піджаків, спідниць, штанів і плащів, на 9% знизилося виробництво чоловічих костюмів. Невелике зростання в минулому році спостерігала тільки взуттєва промисловість. Імпорт одягу в січні-листопаді 2008 року, навпаки, виріс більш ніж на 110% в порівнянні з 2007 роком. Причому, імпорт з розвинених країн в Україну мінімальний. Наприклад з Франції, за офіційними даними, за 11 місяців 2008 привезено близько 668 трикотажних жіночих кофт і футболок, з Данії - 148 одиниць. Всього в країну ввезено 1 млн 643 тисячі 336 таких виробів. Основна маса продукції (а точніше, понад півтора мільйона одиниць) надходить з країн Азії. Східні імпортери давно завоювали українського споживача, завдяки дешевій робочій силі і сировині.
  Харчова промисловість. В Україні існує понад 40 галузей і підприємств. У харчовій промисловості зайнято 12,8% працездатного населення країни (за даними на 2003 року). Асортимент виробленої продукції включає понад 3 000 найменувань. Підприємства харчової промисловості розташовані повсюдно, хоча при їх розміщенні враховується специфіка галузі. Останнім часом зростає кількість підприємств харчової промисловості. Вони створюються біля джерел сировини, в колективних і фермерських господарствах.
  Майже 95% продовольчих товарів, що реалізуються на внутрішньому ринку, є продуктами вітчизняного виробництва. Продовольчі товари експортуються в більш, ніж 40 країн світу. Ця промисловість займає 1-е місце за іноземними інвестиційними впливами. До промисловості прийшло близько 0.9 млрд. доларів США (на 2007 р), що становить 19% всіх іноземних інвестицій, вкладених в економіку України. Серед основних пріоритетів державної політики в сфері харчової промисловості є - створення сприятливих умов для активізації інноваційного розвитку галузі, прискорення модернізації її матеріально-технічної бази, впровадження сучасних технологій і широке використання сучасних наукових розробок.
  Лісовиробничий комплекс України охоплює лісову, деревообробну, целюлозно-паперову та лісохімічну галузі. Лісові ресурси України дуже обмежені, лісистість території - 14,3%. Основні масиви лісів зосереджені в Карпатах і Поліссі. Поширені цінні породи дерев - бук, дуб, ялина, сосна, ясен.
  Лісозаготівельна промисловість сформувалася в Карпатах і на Поліссі (90% всіх лісозаготівель). Лісові масиви виснажені нещадною експлуатацією. Значна кількість лісу ввозиться з-за кордону. Проблеми галузі пов'язують з більш повним та раціональним використанням відходів заготівлі, відтворенням лісу, поліпшенням екологічної ситуації.
  Деревообробна промисловість розміщена досить рівномірно, але в районах лісорозробок концентрація підприємств помітно вища. Великі центри: Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Луцьк, Житомир, Чернігів, Рахів, Ясиня, Хуст, Ужгород, Мукачеве, Костопіль та Шостка.
  Нова стратегія розвитку енергетики, розроблена на період до 2030 року, полягає в зменшенні частки споживання газу і нафтопродуктів на електростанціях і пріоритетний розвиток вугільної та атомної енергетики. Важлива роль в цьому документі відведена розвитку гідроенергетики, використання альтернативних джерел енергії та шахтного метану, який, на даний момент, просто марнотратно викидається в атмосферу. Невід'ємною частиною нової концепції також є впровадження енергозберігаючих та ресурсозберігаючих технологій. Останні будуть впроваджуватися на ТЕС шляхом заміни старого, майже повністю зношеного обладнання, що залишився з радянських часів.
 Україна є експортером електроенергії. За даними державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго», в 2006 році Україна експортувала 10,5 млрд. кВт • год. електроенергії. Основними покупцями є Угорщина, Польща, Словаччина, Румунія і Молдова.
  Керує діяльністю української атомної енергетики державна атомна енергетична компанія «Енергоатом». Станом на 2006 рік, в Україні було 4 атомні електростанції з сумарною кількістю працюючих енергоблоків - 15 одиниць. Монопольний постачальник ядерного палива (ядерних тепловиділяючих збірок) - російська корпорація ТВЕЛ (велика частина палива для України виготовляється ТВЕЛом з українського урану). У 2004 році чотири українські АЕС виробили 53,2% електроенергії в країні. До 2030 року Україна має намір побудувати дев'ять нових атомних енергоблоків і ще два блоки будуть знаходитися в різних стадіях будівництва.
  До сих пір всі українські АЕС оснащувалися реакторами російського виробництва ВВЕР-440 та ВВЕР-1000. Тепер же Україна планує проводити міжнародний тендер на будівництво нових блоків.
  На Запорізькій АЕС споруджено сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП), яке почало свою роботу в серпні 2001 року, коли на 2-му енергоблоці станції було розпочато завантаження відпрацьованих тепловиділяючих збірок в першу багатомісну герметичну корзину. Проектний обсяг ССВЯП на Запорізькій АЕС - 380 контейнерів, що забезпечить зберігання відпрацьованих паливних збірок, які будуть вилучатися з реакторів протягом усього терміну експлуатації станції. У грудні 2005 державна атомна енергетична компанія «Енергоатом» підписала договір з американською компанією «Holtec International» на проектування та будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу. Це сховище буде використовуватися для зберігання відпрацьованого ядерного палива з інших - Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької - атомних електростанцій України.
  Сільське господарство України. Основна зернова культура України - озима пшениця. Основні райони її вирощування - Лісостеп і північні райони Степу. Яра пшениця має більш низьку врожайність у порівнянні з озимою, її посіви розміщені головним чином в степових районах України з більш суворими зимовими умовами, де практично відсутній постійний сніговий покрив.
  Соняшник займає близько двох третин всієї площі технічних культур (2,1 млн. га). Основні площі соняшнику зосереджені в степовій зоні і на півдні лісостепової. Найвища концентрація посівів спостерігається в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Запорізькій областях.
  Важливе місце серед технічних культур займають цукрові буряки, що використовуються для виробництва цукру. Основними регіонами вирощування цукрових буряків є області Лісостепу, північному Степу, південної частини Полісся. Плантації тютюну поширені в Криму, Придністров'ї та Закарпатті. Для потреб пивоварної, дріжджової та хлібопекарської промисловості використовують хміль. Цю культуру вирощують в основному в Житомирській, Рівненській областях.
  Картопля і овочі - цінні, багаті вітамінами продукти харчування, які є сировиною для харчової промисловості та цінним кормом. За обсягом виробництва картопля займає друге місце після зерна і використовується як продукт харчування, для технічної переробки на спирт, крохмаль, патоку і як корм для тварин. Основні райони виробництва картоплі - Полісся і Лісостеп України, а також передмістя великих міст.
  Овочівництво поширене на всій території України і має, в основному, азональний характер. Найбільша концентрація посівів овочевих культур характерна для господарств, розташованих навколо великих міст, для забезпечення населення свіжою продукцією. На Поліссі, наприклад, вирощують переважно огірки, моркву, столовий буряк, капусту; в Лісостепу - огірки, помідори, цибулю; в Степу - помідори, перець, баклажани. У центральних і південних областях черешні, горіхи, абрикоси та інші плодові дерева ростуть у виснажених лісосмугах, уздовж доріг, у лісах. Останнім часом кількість плодових насаджень зросла на дачних ділянках навколо міст.
  Великі плантації винограду розташовані на півдні держави і в Закарпатті. Близько 80% всіх площ виноградників зосереджені в Херсонській та Одеській областях, в Криму.
  Головна галузь тваринництва - скотарство. Основними продуктами скотарства є молоко, м'яса і шкіра тварин. Скотарство розвинене повсюдно. Навколо великих міст, міських агломерацій, у приміських зонах Полісся, Лісостепу розміщуються господарства, що спеціалізуються на молочно-м'ясній продукції. М'ясо-молочне тваринництво переважає в Степу.
  Свинарство - друга за значенням галузь тваринництва. Свинарство забезпечує населення продуктами харчування - м'ясом і жиром, а легку промисловість - шкірою, щетиною та ін. Воно менше залежить від кормової бази, тому зосереджене в густонаселених районах, з добре розвиненим овочівництвом, там, де є відходи харчової промисловості. Основними постачальниками продукції свинарства є райони Лісостеп і Степ.
 Вівчарству в Україні належить допоміжна роль. Особливо інтенсивно вівчарство розвивається в Степу і на полонинах Карпат. Ця галузь спеціалізується на поставках м'яса, вовни, овчини, жиру, овечого молока.
  У нашій країні, яка носить велику назву - Україна, були і є всі можливості для підняття її з колін на світовий п'єдестал!

Корупція - коротко...

28 February 2018

Існує багато розмов про корупцію, але не все, що ...

Форми корупції...

01 March 2018

Продані рішення можуть впливати на багато різних ...

Що викликає корупцію...

02 March 2018

Основною причиною корупції є людський егоїзм. Том...

Стратегія боротьби з...

03 March 2018

В останні роки демократичні держави розвивають вс...

Кабмін підняв суми в...

25 April 2018

  4 квітня 2018р. на засіданні Кабінету міністрів...

Шведські спеціалісти...

25 April 2018

  Шведські фахівці з будівництва доріг проаналізу...

Експорт української ...

25 April 2018

  Експорт української продукції в Євросоюз за два...

Програма доступне жи...

25 April 2018

Програма Доступне житло знову починає працювати. ...

Імпорт м'яса в Украї...

25 April 2018

  Імпорт м'яса в Україну в період з січня по бере...

Національна поліція ...

25 April 2018

  Національна поліція і Lifecell будуть разом бор...

Українські вчені мож...

25 April 2018

  Українські вчені можуть отримати гранти на пате...

В Ужгородському наці...

25 April 2018

  На сайті Міністерства освіти і науки України з’...

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі