Українські вчені можуть отримати гранти на патентування винаходів

  Українські вчені можуть отримати гранти на патентування винаходів
10.04.2018

  Міністерство освіти і науки закликає українських вчених не поспішати витрачати власні кошти і подавати заявки на грант для отримання прав на свої винаходи.
Про це повідомляється на сайті МОН.

  Відзначається, що відповідні гранти виділяються через Український науково-технологічний центр (УНТЦ).

  "В умовах обмеженого бюджетного фінансування наукової сфери ми працюємо над тим, щоб запропонувати нашим вченим додаткові інструменти підтримки - перш за все фінансової. Саме завдяки ініціативі МОН в Українському науково-технологічному центрі, який є міжнародною організацією, була відкрита грантова програма на патентування винаходів. Подати заявку на фінансування може будь-який науковий заклад ", - зазначив глава Директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.
За його слів, передбачених коштів вистачить для того, щоб профінансувати отримання в Україні близько 100 патентів на рік.

  Відзначається, що програма була заснована ще в кінці 2015 року, і щороку в УНТЦ передбачений грант, за який вчені можуть здійснювати патентування винаходів. Однак, за останній рік тільки 3 наукові установи скористалися цією можливістю та отримали 12 патентів. Вони передбачають авторство на винахід та виключне право на використання розробки протягом певного терміну для 25 українських вчених.
  Український науково-технологічний центр - міжнародна організація, створена в жовтні 1993 року на основі угоди, укладеної між урядами України, Канади, США та Швеції (пізніше її, як сторону договору, замінив ЄС). Фактично УНТЦ розпочав свою діяльність в грудні 1995, після проведення першої ради членів правління.

  Основна мета установи УНТЦ - запобігання поширенню знань і досвіду, пов'язаних зі зброєю масового знищення, за межами України. Для цього центр створює і фінансує проекти для вчених і фахівців оборонної сфери, які працювали над створенням ядерної, хімічної, біологічної або іншої зброї масового знищення, в сферах ядерної та хімічної промисловості, працівників закритих наукових установ колишнього СРСР.

  Також УНТЦ займається розвитком міжнародного наукового співробітництва та працює за такими напрямками як патентне право, трансфер технологій.

  Штаб-квартира центру розташована в Києві, а регіональні представництва - в Харкові та Львові, а також в Баку, Кишиневі та Тбілісі. В цілому УНТЦ має понад півтисячі організацій-партнерів в різних країнах світу.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі