Корупція - коротко

Коррупція - коротко

Існує багато розмов про корупцію, але не все, що сприймається як акт корупції з боку громадської думки або ЗМІ це дійсно корупція. Що таке корупція? У якийсь момент слово «корупція» означало розкладання і моральне погіршення.

Сьогодні коротке визначення корупції - зловживання державною владою для особистої вигоди. NACP визначає корупцію як «будь-яка поведінка офіційної громадськості або особи з еквівалентним статусом, яка не відповідає його або її повноваженям або стандартам етики або заохочення такої поведінки, намагаючись отримати вигоду для себе або для інших і таким чином підриває інтереси окремих осіб або держави».

Існує безліч визначень корупції, і вони постійно піддаються змінам в результаті зміни сприйняття про явище. Ось чому легше виявляти корупцію за своїми функціями, ніж намагаючись визначати її.

Порівняння різних концепцій корупції показує нам, що дії, які кваліфікуються як корупція зазвичай включають наступні елементи:

  • особа, що володіє повноваженнями приймати рішення, що мають відношення до суспільства;
  • правові положення, що регулюють процес прийняття рішень (законодавство, принципи, критерії, процедури);
  • особа або особи, які домагаються рішення, сприятливого для них;
  • взаємовигідний обмін між особою, яка приймає рішення, і особою або особами, які потребують вирішення;
  • порушені правила прийняття рішень, збиток суспільству;

Іншими словами, корупція означає покупку або продаж рішень, які порушують справедливість. Дотримуючись наведених вище визначень, корумпованими рішеннями є тільки ті, які «продаються» державними службовцями або політиками, в той час як сама корупція може бути громадською чи політичною. Насправді корупція також може мати місце в неурядовому секторі і вважається незаконною дією, коли вона зачіпає інтереси суспільства.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі