Боротьба з корупцією як ідея вічного двигуна

  Корупція - це суспільне явище, котре супроводжує людство з незапам'ятних часів. Вона проростає із людської природи та закріплюється у державних інституціях. Проте, часто ми забуваємо, що вона може бути хорошою та поганою. Погана корупція - це коли ви вимушені давати хабар, щоб людина виконувала свою роботу (наприклад, щоб лікар надав вам необхідні послуги).

  Хороша корупція - це коли ви вимушені давати хабар, щоб людина не виконувала свою роботу (кум після гарного застілля вкрав у кума велосипед, справа дійшла до поліції, і якщо згідно закону покарання неминуче, то з точки зору людських стосунків після ми не завжди хочемо таких наслідків для ближніх). Та після невдалих реформ, ця тема стала номером 1 в Україні. Дійсно, наша держава має безліч інституцій, котрі мають подалати цю проблему, від прокуратури і поліції, до судів, НАБУ і міжфракційних об'єднань у ВР, та, як показують декларації учасників цих структур, до прозорості накопичення їх статків у простих громадян виникає безліч питань. А проведене опитування серед українців показало, що вони вважають найкорумпованішими самі ті структури, які і мають боротись з корупцією. Важливо зауважити одну річ - всі ці інституції утримують за наші з вами податки.  Очевидно, що наявність ряду таких структур лише збільшує ці видатки. Ці функції можна було б покласти на один орган, та сьогодні ми спостерігаємо дискурс в частині українського суспільства ще і про антикорупційний суд.  Більше того, думка про те, що потрібно максимально урізати штат чиновників (задля зменшення на них витрат наших грошей)  активно розвивається в нашому суспільстві, і ми спостерігаємо часто різні низові громадські ініціативи про об"єднання функцій суміжних структур наприклад господарський і адміністративний суди) задля економії наших коштів. Так чому ж у вищих ешелонах влади і досі задача плодити все нових і нових чиновників? Можливо, для того, щоб збільшувати силу адмінресурсуна виборах? Як ми можемо розуміти, покращення управлінських функцій держави лежить у площині не збільшення штату чиновників, і навіть не в покращенні їх якості. А в автоматизації процесу, виведення її з площини прямих людських комунікацій. Адже, якщо вам потрібно наприклад, відправити пакет документів електронною поштою, і потім замовним листом забрати свій закордонний паспорт (відповідно, не взаємодіючи з людьми) то і хабар давати немає кому. Саме тому, єдине не популістське рішення подолання корупції лежить в площині автоматизації і зміни схеми роботи держорганів, при котрій, не буде взаємодії чиновника і людини, а не у створенні нових і нових органів у боротьбі з корупцією. До речі, ще жодна бджола не виступала проти меду.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі