Що викликає корупцію?

Що викликає корупцію

Основною причиною корупції є людський егоїзм. Тому ми не можемо розглядати корупцію як форму поведінки винятковою або патологічною: кожен з нас, як правило, більше піклується про себе. Спокуса для нас вести себе корумповане зростає до потреб споживання і, оскільки особисте благополуччя стає важливішим ніж суспільний добробут: друге йде в небуття.

В результаті політики і державні службовці починають зловживати своїм становищем яким вони досягають особистого благополуччя. Спостерігаючи це, молоді люди починають сприймати громадську службу як комфортний і привабливий образ життя. Суспільство споживачів відкидає корупційні скандали, але це відхилення повторюється: суспільство засмучено тим фактом, що хтось заробляє більше, ніж сам акт корупції.

Однак, незважаючи на цю спільну рису людської природи, суспільства не так корумповані. Корупція може бути пов'язана з культурою, менталітетом і традиціями конкретного суспільства. Корупція легше впроваджується в країнах, де люди менш освічені.

Корупція може заохочуватися і підтримуватися низкою соціальних і економічних факторів: бідна економіка, безробіття, бідність, адміністрування державного бюджету, втручання деяких держав і сильних корпорацій. Державні службовці можуть бути деморалізовані низькою заробітною платою, також відносини формуються в результаті низької управлінської культури.

Іншим фактором, що визначає рівень корупції, є зрілість судової влади. Корупція відбувається завдяки незрозумілим, двозначним і постійно мінливих законам, відсутності програм захисту свідків і прихованої відсутності довіри до поліції. Ось чому рівень корупції нижче в країнах зі старими традиціями демократії та верховенства закону.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі