ЧОМУ НАМ ПОТРІБНА ПРОГРЕСИВНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ

Похожее изображение 

Антикризова програма громадської організації «Визволення» пропонує запровадити в нашій державі досвід європейських країн, а саме: введення прогресивного прибуткового податку (від 3% до 20%), єдиних 10% податку з обороту для всіх суб'єктів підприємницької діяльності, а також прогресивного податку на нерухомість до 15% і землю до 5% від їх ринкової вартості (яка використовується в некомерційних цілях) допоможе відновити економічну й соціальну справедливість в Україні.

Прогресивне оподаткування - тип системи оподаткування, яка розроблена, щоб спрямувати значне податкове навантаження на тих, хто заробляє більшу частину грошей. Протистоїть парадоксальній формі оподаткування - регресивній, при якій ті, хто заробляють (або витрачають) найменшу кількість грошей платять найвищі податки.

Головна причина для встановлення прогресивних податків полягає в тому, щоб досягти справедливості в оподаткуванні. Прогресивний податок втілює поняття, згідно з яким: ті, у кого високі доходи, повинні заплатити більше. Вони здатні віддати ці кошти без критичних жертв для бюджету своєї сім'ї. Прогресивна система оподаткування - також спосіб звернутися до економічних нерівностей в суспільстві. Висока ступінь нерівності може бути зменшена, обкладаючи податком домашні господарства з високим доходом відносно вищим рівнем податку, ніж домашні господарства з низьким доходом.

Є також економічний аргумент, який підтримує прогресивну систему оподаткування. Коли рівні доходу підвищуються, рівень споживання має тенденцію до падіння. Домашнє господарство з низьким доходом було б схильне швидко витрачати всю кількість грошей на необхідні товари і послуги, а це призвело б до збільшення грошових коштів в економіці. У порівнянні домашнє господарство з високим рівнем доходу могло б тільки витратити лише якусь частину на товари і послуги, при цьому приймаючи рішення не витрачати (збирати) або інвестувати частину грошей. Гроші, які домашнє господарство високого доходу економить або інвестує, не призводять до збільшення рівня попиту на товари і послуги в економіці. Саме тому це часто обговорюється: економічне споживання може стимулюватися, зменшуючи податковий тягар на громадян з більш низькими доходами, піднімаючи тягар на платників податків з більш високими доходами.

 

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі