КРИЗА УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Картинки по запросу Одеський припортовий завод

Свого часу "Одеський припортовий завод" був одним з найбільших в країні виробників аміаку, карбаміду і азотних добрив. Сьогодні все змінилося, бо завод бореться за виживання.

В кінці минулого року «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) відсвяткував своє 40-річчя. Колись найпотужніше хімічне підприємство України сьогодні переживає, мабуть, найглибшу кризу в своїй історії. Протягом останніх трьох років завод працює в збиток, переживши кілька зупинок виробництва, після останньої з них завод продовжує простоювати.

Критична ситуація, в якій опинився завод, виникла не одномоментно. Проблеми накопичувалися протягом тривалого періоду. Однак атмосфера почала загострюватися в 2014 році, коли в зв'язку з підвищенням вартості природного газу, який використовується в якості сировини для виробництва добрив, завод скоротив обсяги виробництва і зупинив роботу одного з двох агрегатів з виробництва карбаміду. Надалі в 2017 і 2018 роках завод двічі зупиняв виробництво, при чому остання зупинка триває вже більше 10 місяців.

Через це на заводі почався відтік кадрів. З 2015 року число співробітників скоротилося з 4 тисяч до 2,8 тисяч чоловік. При цьому в 2018 році за власним бажанням з ОПЗ звільнилися 564 працівника.

Спроби на державному рівні врятувати підприємство шляхом його приватизації не увінчалися успіхом: два оголошених конкурси з продажу заводу з тріском провалилися.

Експерт Українського інституту аналізу та міжнародної політики Володимир Воля вважає, що якщо можливість продати ОПЗ і з'явиться, то тільки після завершення виборів. Він каже, що продаж підприємства в нинішніх умовах з урахуванням його боргів і ризиків виникнення судових спорів проти нового власника можлива тільки на невигідних для держави умовах.

«В Україні зростають політичні ризики через загострення політичної боротьби. Цей період завершитися не раніше січня-лютого 2020 року. А іноземні інвестори наврядчи захочуть купувати ОПЗ до 2020 року навіть, якщо його будуть продавати «за безцінь», - вважає експерт.

До слова, нагадаємо, що одним із важливих аспектів економічної реформи антикризової програми ГО «Визволення» є повернення всіх природних монополій під контроль держави. Досвід більшості країн показав, що саме державна або змішана власність в сфері природної монополії дозволяє найкраще контролювати надання суспільству життєво важливих видів продукції, забезпечити національну безпеку, підтримувати єдиний економічний простір.

 

Фото: Кореспондент

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі