БІЗНЕС VS ВЛАДА: ЩО СПІЛЬНОГО?

Картинки по запросу олігархи в україні карикатура

 В українського великого бізнесу є суттєвий вплив на владу й навпаки, але в обох не простежується бажання розвивати національну економіку. Причиною цього є те, що бізнесмени й без цього отримають чималий прибуток. Щоб олігархи брали участь в економічному розвитку країни, потрібно забезпечити конкурентне середовище: відсутність преференцій і реальне покарання для корупціонерів.

  Досвід показує, що бізнес завжди прагнутиме до якнайбільшого прибутку, використовуючи для цього будь-які механізми. Завдання держави – спрямувати це бажання бізнесу на благо для вітчизняної економіки.

 Бізнесмени, багатії і друзі політиків дійсно є в будь-якому куточку світу, але тільки в деяких країнах політичні зв'язки є перевіреним, гарантованим і безпечним способом стати мільярдером. Прикро, та серед них і Україна. Статки українських мільярдерів оцінюють в близько 10% від ВВП країни. Крім того, за даними вищезазначеного дослідження, більше 2/3 цих багатств зароблені завдяки діяльності при владі чи дружбі з чиновниками.

В Україні олігархом часто називають будь-яку багату та впливову особу. Це неправильне визначення, оскільки бізнесмен, який не отримує преференцій за рахунок влади, під цей термін не має потрапляти. Ми ж рідко чуємо про  олігархів-літакобудівників або IT-олігархів. Чому? Бо їх фактично не існує, тому що зв'язки допомагають заробити на сировині й торгівлі, але не приносять користі в високотехнологічних галузях. Наприклад, чиновник може допомогти своєму другові виграти тендер на видобуток газу або отримати рефінансування для своїх банків. Натомість він не допоможе виробляти комп'ютери. Тут уже потрібні технології і висококваліфіковані фахівці. Це значить, доведеться витрачати багато часу та грошей. На думку експертів, це олігархові не потрібно, оскільки простіше домовитися про тендер і швидко заробити на ньому. Наслідком цього є те, що в Україні багато мільйонерів, але мало конкурентоспроможної продукції.

Варто пам’ятати, бізнес завжди хоче отримати комфортні умови, збільшити прибуток, тому найчастіше прагне наблизиться до влади.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі