ШВЕДСЬКА ІСТОРІЯ УСПІХУ

Картинки по запросу швеція

Порівнюючи з іншими країнами Євросоюзу, державний борг Швеції –  один з найнижчих, рівень інфляції – незначний, а банківську систему відрізняє виняткова міцність. Та нагадаємо, що так, як не дивно, в цій державі було не завжди.

Населення Швеції відчувало на собі, що таке життя в умовах регресивної економіки, високої інфляції і знецінення національної валюти. На початку 1990-х країна переживала фінансову кризу. Багато банків втратили стабільність, два з них були націоналізовані, безробіття різко зростало, а бюджетні витрати вийшли з-під контролю.

Шлях до стійкого зростання був нелегким. Але зважившись на сміливі і нестандартні реформи, Швеція трансформувала свою економіку і забезпечила запас міцності напередодні нових глобальних випробувань.

Протягом десятиліть у Швеції діяло правило: хто б не перемагав на виборах – ключовим завданням будь-якого нового уряду залишався збалансований бюджет. Послідовному виконанню цього завдання не завадили навіть серйозні катаклізми, що трапилися в світовій економіці в 2008 році.

Швеція зробила перезавантаження всієї економічної політики, розробивши сучасні інструменти державного регулювання. У 1996 році був встановлений граничний рівень держвидатків, а головною метою національного бюджету став його профіцит (дохідна частина перевищує видаткову). Ідея жорстких і невідкладних реформ отримала підтримку різних партій. Так вдалося зупинити розростання державного боргу і не звалювати обов'язок виплат по ньому на майбутні покоління.

Крім того, в 2007 році в Швеції почала роботу експертна Рада з фіскальної політики. Вона оцінює плани уряду щодо нових витрат: чи відповідають вони довгостроковим цілям економічного зростання, утримання фінансової стабільності і високої зайнятості?

Нині Швеція може похизуватися успішною конкурентною економікою: за останнім показником вона, згідно з даними Світового економічного форуму, знаходиться на дев'ятому місці в світі. Шведські підприємства продають за кордон найширше коло товарів. Країна з року в рік зберігає позитивне торговельне сальдо.

Поряд з процвітанням традиційних галузей Швеція за останні десятиліття зробила стрибок у сучасних секторах економіки – цифрових технологіях і телекомунікації. Найгучніші приклади успіху – розробник IP-телефонії Skype або музичний стрімінг-сервіс Spotify. Крім того, Стокгольм визнаний одним з кращих міст Європи для запуску стартапів в сфері цифрових технологій.

На думку експертів, шведський добробут засновано на уроках, винесених країною після потрясінь 1990-х років. Важкі реформи були виправдані. Зараз це загальновизнаний факт, яким керуються і для прийняття нових законів. Зважену фінансову політику Швеція поєднує з відкритістю для зарубіжних ринків, а також із розвитком конкуренції та інновацій. Показово, що важливим аспектом є рішуче запобігання будь-яких форм корупції. Все це і є основою шведського успіху.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі