СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ В ОАЕ

  Завдяки унікальній системі оподаткування, Об’єднаним Арабським Еміратам вдається отримувати велику кількість іноземних інвестицій. Справа в тому, що мусульманське право, яке є основою законодавства ОАЕ, не визнає більшості загальноприйнятих видів податків. До того ж це стосується не тільки осіб в офшорних зонах. Резиденти Еміратів також звільняються від багатьох, традиційних для інших країн, податків.

  Та існують і труднощі з розумінням нинішньої системи у країні, пов’язаної з внутрішнім регулюванням податкових зобов’язань у кожному окремому регіоні (Еміраті). Крім того, для кожної вільної економічної зони існує власний порядок оподаткування.

  Передусім варто розглянути основні види податків, передбачених в ОАЕ. Цікаво, що в законодавстві Об’єднаних Арабських Еміратів відсутній єдиний документ, який містить основні поняття і принципи оподаткування в країні. Замість цього, джерелами податкового права є окремі нормативи й акти кожного Емірату. У священних книгах ісламу поняття податку відсутнє зовсім, тому в мусульманських країнах діють спрощені системи оподаткування. ОАЕ не є винятком і на цій території не діє більшість податків.

  Щоправда, деякі внески на користь місцевих бюджетів  підприємництва все ж виплачують. По-перше, мова йде про податок на доходи компаній, що ведуть діяльність в тому чи іншому Еміраті.

  Так званого корпоративного податку на території країни не передбачено. Хоча, в межах деяких Еміратів подібних збір все ж передбачається, але він починає діяти для компаній лише через 15 років податкових канікул. Їх, до речі, досить легко продовжити.

  Своєрідним податком для компаній є збір за видачу та продовження торгової ліцензії, який формує місцеві бюджети. Він виражений 10% від загальної вартості оренди всіх приміщень компанії, а також 5% від вартості послуги розповсюдження і влаштування співробітників у державі.

  Адміністративним органом є Міністерство Фінансів (для торгових компаній і банків), і Міністерство Промисловості (для промислових підприємств). Податки сплачують за продовження необхідних ліцензій, тому подвійне оподаткування з боку державних органів неприпустиме.

  Система оподаткування ОАЕ не передбачає загальноприйнятих податків для фізичних осіб, наприклад, прибуткового податку. Замість цього, діють деякі інші збори. Для власників житлового майна – від 2 до 15% в залежності від вартості майна і від законів кожного Емірату. До прикладу, в Дубаї передбачений податок за оренду житла – 5% від вартості річної оренди. Щодо податку на послуги ресторанів і готелів, розмір теж варіюється для кожного Емірату. В Дубаї він становить 10% від вартості послуг, в Абу-Дабі – 16%. Податок на операції з нерухомим майном (купівля, продаж) –  становить 2% від вартості майна, причому, 1.5% платить покупець, і 0.5% платить продавець.

  Крім того, варто зазначити, що оподаткування ОАЕ не має особливого режиму і для іноземних гостей, які можуть тут успішно створювати і вести власний бізнес.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі