Податкова система України потребує термінових змін. ГО «Визволення», зважаючи на українські реалії, пропонує такі пункти економічної реформи: введення прогресивного прибуткового податку (від 3% до 20%) та єдиного 10% податку з обороту для всіх суб'єктів підприємницької діяльності. Також, на нашу думку, необхідно зобов’язати банки виступати податковими агентами фізичних і юридичних осіб, які мають свої рахунки в їхніх відділеннях із правом автоматичного зарахування податків при їх надходженні на р/р клієнта.
Україні необхідно робити все можливе, щоб малий і середній бізнес процвітав і розвивався, але, на жаль, у реальності ми спостерігаємо протилежну ситуацію. Захмарні податки, недостатня фінансова грамотність підприємців, нестабільність курсу долара, висока комуналка і непрогнозована політика держави, яка заганяє малий бізнес в глухий кут: все це заважає налагодити процес.
Протягом досить тривалого часу в економіці України істотно домінував великий бізнес, що логічно, враховуючи, наше радянське минуле. Тільки в останній десяток років малий і середній бізнес почав потроху ставати драйвером нашої економіки. Що не менш важливо, малий і середній бізнес забезпечує зайнятість. «Економічні вісті» інформують, що на нього припадає майже 80% робочих місць для населення.
Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що шанси на майбутнє у малого бізнесу в Україні, безсумнівно, є, але для цього потрібно виправляти і змінювати те, що відбувається зараз.
Велика проблема, яка душить малий і середній бізнес – це корупція, що стала, на жаль, невід'ємною ознакою України. Створювати та розвивати власний бізнес в країні, де часом сума хабарів може серйозно перевищувати стартовий капітал, неможливо.