БАНКІВСЬКА НАЦІНКА: РОЗРАХУНОК КАРТКОЮ СТАНЕ ПЛАТНИМ?

  Український роздрібна торгівля тестує нову схему. Продавці домовляються з банками «і прив'язують» термінал для карткових розрахунків не до рахунку магазину або фірми, а до свого власного – оформленого на фізичну особу. Це, кажуть фахівці, дозволяє бізнесу економити на комісії (2% від суми). Крім того, з’являється можливість не показувати всі доходи податковій службі.

  Натомість те, що економлять підприємці, доплачують українці. За такі операції банки все частіше беруть з людей комісію (до 4%), хоча формально розрахунки картою за покупки та послуги повинні бути для покупця безвідсотковими.

  «Для людей, крім неприємного осаду через комісії, це загрожує неможливістю висунути претензії продавцеві чи постачальникові послуги. Ви платите фізичній особі, а не магазину», – прокоментувала ситуацію в мережевому виданні «Країна» Вікторія Страхова, екс-корпоративний секретар «Приватбанку». Це означає, що будь-які гарантійні зобов'язання щодо товару фактично зникають.

  Про те, як бізнес прив’язує платіжні термінали до особистих рахунків написав на своїй сторінці в Facebook співзасновник monobank Олег Гороховський. Цитуємо: «Останнім часом спостерігаємо дуже нездорову тенденцію. Все більше українських продавців домовляються з деякими банками про специфічну схему проведення транзакцій по картах. Я закликаю платіжні системи, НБУ і фіскальні органи звернути на це увагу, оскільки за умови ігнорування цього, підривається власне принцип функціонування карткового бізнесу, за якого клієнт не має додаткових витрат під час оплати картою в магазинах».

  Експерти пояснюють, що підприємці йдуть на ці та схожі експерименти з терміналами з двох причин. По-перше, заради економії на комісії (до 2% від обороту по терміналу, а це, як мінімум, кілька тисяч гривень на місяць). По-друге – це спроба приховати реальні кошти від податківців.

 

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі