ЯК УХИЛЯЮТЬСЯ ВІД ПОДАТКІВ ВЕЛИКІ ПІДПРИЄМСТВА

  Використання офшорів – найбільш поширена схема ухилення від оподаткування великими підприємствами.

  Унаслідок реалізації таких схем, в яких задіяний великий бізнес, державний бюджет щороку бідніє на 100 млрд грн. За розрахунками міжнародної організації Global Financial Integrity, протягом 2004-2013 років з України було виведено (відповідно, без сплати податків) близько $ 116 млрд, що становить в середньому 9,4% від ВВП щорічно.

  Експерти стверджують, що популярними стали й схеми з ухилення від сплати ПДВ, в тому числі через створення фіктивного податкового кредиту. Розмір махінацій за останні роки скоротився, але нинішні махінації з ПДВ відбирають у бюджету приблизно 10-12 млрд грн на рік.

  Матеріал про мільярдні втрати бюджету України через масштабні шахрайські податкові махінації нещодавно опублікувало німецьке видання Der Spiegel, посилаючись на дослідження, яке було проведено на замовлення фракції зелених і лівих в Європарламенті. За інформацією цього ЗМІ, деякі підприємства України шахрайським способом уникають сплати податків і так грабують свою країну. При цьому, як пише Der Spiegel, Євросоюз обізнаний про це, однак не запроваджує ніяких контрзаходів для їх припинення. Навпаки, продовжує надавати офіційному Києву фінансову підтримку.

  Видання зазначає, що з 2014 року ЄС надав Україні фінансову допомогу на загальну суму 11 млрд євро, з яких 3 млрд так і не потрапили в казну України. Перевірити, як витрачаються гроші європейських платників податків, в ЄС вирішили тільки через чотири роки.

  Надзвичайно великі розміри зловживань масштабними підприємствами можна спостерігати і на митниці. За відомостями Global Financial Integrity, заниження вартості імпорту (разом з контрабандою та схемами на ввезення фізичними особами товарів, легально експортованих з країни-експортера, але перевезених в Україну без митного оформлення) становило в період 2004-2013 років в середньому $ 13 млрд на рік.

  Як бачимо, податкова система України, як і багато інших сфер, потребує кардинальних змін. Прикро, та нинішні умови дозволяють підприємцям безкарно грабувати власну державу. Натомість потрібно запровадити такий механізм оподаткування, який покладе край злочинним схемам, а також спрямує роботу бізнесу на розвиток української економіки.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі