ВИРУБУВАННЯ ЛІСІВ В УКРАЇНІ СЯГАЄ КАТАСТРОФІЧНИХ МАСШТАБІВ

  Українці активно обурюються в соціальних мережах, журналісти б’ють тривогу у ЗМІ, експерти прогнозують екологічну катастрофу, та незважаючи на це, ліси нашої держави продовжують нещадно знищувати.

  Буквально нещодавно на сайті Golos.ua опублікували фото та інформацію про те, що через залізничну станцію міста Івано-Франківську щодня проходять по 5-6 потягів з трьома ешелонами (150 вагонів), наповненими українським деревом. Та це лише один із безлічі прикладів.
  За даними УНІАН, останніми роками лісистість України зменшилась до 11%. Вирубують щонайменше три мільйона кубометрів лісу за рік, попри те, що букові праліси Карпат входять до світової спадщини ЮНЕСКО. За 4 роки карпатська місцевість втратила дерев із території, величина якої дорівнює площі 111 футбольних полів.


  На жаль, вже бачимо наслідки цих злочинів проти природи. Через вирубування лісів стали частішими повені й паводки. Мабуть, кожен із нас помітив, що і клімат почав дещо змінюватися. До того ж, зникли окремі види тварин і рослин. Натомість продовжують масово знищувати ліси на Волині, Київщині, Поліссі і Чернігівщині.
  Найгірше те, що в Україні вирубують ліси як легально, так і незаконно. Громадські активісти хоч і намагаються протистояти цьому, повідомляти у відповідні служби, але, коли справа дійде рук правоохоронців, то злочинці вже встигають втекти й замести за собою сліди.


  Український вчений Ігор Загороднюк коментує: «Ліс – непроста екосистема, яка вміщує всіх тварин і рослин, які там мешкають. У високорозвинених державах чітко відокремлюють значення термінів: forest і plantation. Плантація – це цілеспрямована посадка, наприклад, сосни для подальшого її використання як сировини. Там екосистема сформуватися не встигає. Прикро, але в Україні ці поняття зазвичай вважають одним і тим самим, тому знищують все підряд: і соснову посадку, і повноцінний ліс! Насправді це злочин. Будь-знищення лісу – пряма шкода природі. Жоден катаклізм не порівняти з суцільними рубками, якими руйнують все».

  УНІАН попереджає, за останні 50 років людство знищило більше 50% всіх лісів. Якщо ситуацію не змінити, зовсім скоро ліси і в нас стануть рідкістю, як це сталося на Гаїті.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі