Програма доступне житло

Програма Доступне житло знову починає працювати. У чому полягає її зміст, як отримати знижку на квартиру, перелік документів та перспективи - аналізуємо і збираємо думки експертів.

В Україні сьогодні багато сімей потребує покращення житлових умов, проте фінансові можливості, як правило, не дозволяють купити квартиру своїми силами. Рішенням проблеми могли б стати державні програми, що пропонують пільгові умови або знижки на квадратні метри.
Програма «Доступне житло» була ретельно проаналізована Іриною Романовою - журналістом і незалежним експертом нерухомості. Блог Таємного Покупця Ірини Романової про новобудови Києва та області користується великою популярністю не тільки у жителів столиці, але у всіх, хто хоче орієнтуватися на ринку нерухомості. Чим же хороша програма «Доступне житло», і як прийняти в ній участь - збираємо відповіді на головні питання.
Умови для участі
Допомога держави на придбання квартири за програмою полягає в оплаті 30% від вартості житла. Для внутрішніх переселенців і учасників АТО максимальна комплектація може становити 50% від ціни на нерухомість. Для участі в програмі необхідно мати потребу в розширенні житла і зібрати пакет документів.
Подати заяву до Фонду Держмолодьжитло можуть сім'ї або самотні люди, які перебувають на квартирному обліку (не обов'язкова умова), не мають власного житла, або володіють нерухомістю площею до 13,65 кв. м на людину. Крім того, пакет документів включає довідку про доходи (на кожного члена сім'ї) за півроку, довідку про склад сім'ї, виписку з Держреєстру прав на нерухомість, якщо вона є у власності. Переселенцям і учасникам АТО необхідно також надати документи, що підтверджують їх статус.
Шанси і перспективи
Кількість сімей, які могли б розраховувати на допомогу від держави, безпосередньо залежить від фінансування програми. «Доступне житло» працює з 2010 року. За цей час з її допомогою житлове питання вирішило більше 3,7 тисячі українських сімей з урахуванням призупинення програми в 2015-2017 роках. На перший погляд, цифра здається великою, але в рамках всієї країни це дуже мало. З початку 2018 року роботу програми була відновлено, сума фінансування збільшена до 100 млн. гривень (у 2017 було виділено 30 млн.). Є надія, що черга потенційних учасників буде просуватися, хоча число бажаючих стає дедалі більше. Тільки в Києві на черзі стоїть понад 1500 сімей, а при сьогоднішньому фінансуванні щасливчиків буде близько 350.
При цьому розрахунок максимальної площі квартири і її вартості ведеться дуже суворо. На одного члена сім'ї передбачено 21 кв. м житла плюс 10,5 кв. м на сім'ю. Максимальна ціна на житло теж вираховується за формулою і залежить від середньої вартості квадратного метра в регіоні. Наприклад, в столиці цифра не повинна перевищувати 22 тисячі гривень за 1 кв. м.

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі