ДЕКЛАРУВАТИ ДОХОДИ І ВИТРАТИ – НЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД НАРОДОМ

Похожее изображение

  Система декларування активно функціонує в різних куточках світу, але єдиного зразка немає, тому в кожній державі є свої особливості. Щоправда, кожна з систем будується для виконання двох основних цілей: врегулювання конфлікту інтересів і запобігання незаконного збагачення.

  Важливим позитивом, який пояснює необхідність використання декларацій для протидії корупції є те, що ця норма спрощує залучення до відповідальності недобросовісних посадових осіб. Довести факт отримання хабара чи іншої вигоди буває непросто. Натомість простішим є доведення факту приховування в декларації конкретного майна або певного комерційного інтересу.

  Система декларацій має і певні мінуси. По-перше, це витрати на впровадження і підтримку. По-друге, з’являється додаткове навантаження на посадових осіб, обмеження їх у правах. Варто пам’ятати: впровадження системи декларацій доходів та майна державними посадовими особами накладає ряд обмежень на їхні законні права.

  У більшості країн декларації є публічними, що суперечить праву на недоторканність приватного життя. Це питання підіймали в деяких державах, зокрема в США, які одними з перших запровадили систему декларацій в 1970-х роках. Окремі чиновники навіть намагалися в суді оскаржити ці норми, та все ж визнали деклараційні вимоги законними. Пояснення було таким: «Вступаючи на державну службу, індивід переходить з категорії приватної особи в категорію державна посадова особа. В результаті цієї зміни статусів індивід зобов'язаний частково відмовитися від права на недоторканність приватного життя. Право громадян на отримання чесного і ефективного уряду є більш важливим, ніж приватне право даного громадянина».

ГО "Визволення"

ГО "Визволення", спрямовує діяльність на задоволення та захист законних політичних соціальних, економічних, національно-культурних, та інших спільних інтересів своїх членів та населення країни

 

ГО "Визволення"

Контакти

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 097 862 97 88
  +38 093 014 24 44
  0432 64 54 26
  м.Вінниця вул. Хмельницьке шосе, 82, оф.444

Соц мережі